Az általunk végzett gépi gyökérkezelés biztonságot és fájdalommentességet kínál az Ön számára, hogy újra büszkén és kényelmesen viselhesse mosolyát, valamint élvezhesse az ételek ízeit.
A gyökérkezelés során a fogbélüreg (pulpa) tartalmát eltávolítjuk, a foggyökércsatornát kitisztítjuk, sterillé tesszük (fertőtlenítjük), majd a gyökércsatornát teljes hosszában tartós töméssel zárjuk.
A gyökérkezelés célja tehát, hogy a fogbélüreg fertőzött beltartalmát és a fertőzött csatornafalat eltávolítsuk, a gyökérkezelt fogat helyreállítsuk.
A legmodernebb gyökérkezelési eljárással dolgozunk, ami egyedülálló sikerességet és panaszmentességet jelent pácienseink számára. És ami a legjobb: a legtöbb kezelés fájdalommentes!
Géppel be lehet állítani a tű forgató nyomatékát, sebességét ↔ ezt kézzel nem lehet megtenni.
A gép amint érzékeli, hogy szorul a tű, elkezd visszafelé, kifelé csavarva dolgozni → ez megelőzi a tű törését.
Emellett folyamatosan méri és kijelzi a tű pozícióját a gyökér végéhez képest → így nem lesz sem rövidebb sem hosszabb a megmunkálás, mint a szükséges.
A gyökérkezelő tűk extra hajlékonyak, Nikkel-Titán hőkezelt ötvözetből készülnek → így a legszűkebb és leggörbébb csatornákat is képesek vagyunk megmunkálni velük.
Mindezek miatt a gépi gyökérkezelés gyorsabb, mint a kézi tűs kezelés.
Ezzel a fertőtlenítés hatásfoka 70x nagyobb, mint a hagyományos módon végzett tisztítás. Így nálunk nem kell gyógyszer cserére visszajárni. Második alkalommal szinte mindig a panaszmentes, tiszta gyökérrendszer tömése következik.
Ami azt jelenti, hogy egy gumilepedő segítségével izoláljuk a szájüreg baktérium flóráját a kezelt területtől. Így az nem fertőződik vissza és Önnek sem kell a hosszú kezelést teljesen kiszáradt szájjal végigülnie.
Ez az anyag a mély fogászati üregek Szent Grálja. Általa lehetségessé válik az, ami eddig lehetetlen volt:
Hagyományosan a gumiszerű gyökértömést kézi eszközökkel nyomkodjuk és újabb és újabb vékony gumidarabokat tömünk függőlegesen egymás mellé, ezzel kialakítva egy tömör, buborékmentes réteget, aminek köszönhetően a baktériumok nem tudnak visszavándorolni és elszaporodni a gyökércsatornában.
Újító megoldásunk: ezt a gyökértömő anyagot befecskendezzük a fogba! Így még jobban képes kitölteni a rendelkezésre álló teret és akár az eddig tömetlen oldalcsatornákba is befolyhat. Ehhez a folyamathoz speciális, 180 fokra melegített, ultravékony csöveket használunk. Csodálatos látvány számunkra, ahogyan néhány - a páciens számára észrevehetetlen - mozdulattal elkészül a gyökértömés!
A pontos fogorvosi munka alapja a nagyítás. A DentaLove rendelőjében fogorvosi mikroszkópot használunk a legprecízebb végeredmény elérése érdekében.
Segítségével egészen a gyökércsatorna aljáig leláthatunk, ami sok plusz információval egészíti ki a röntgen képet. Ezáltal fogorvosaink jóval pontosabb munkát tudnak végezni, és hamarabb fel tudják állítani a részletes diagnózist is.
A mikroszkópos gyökérkezelés lehetősége opcionális. A mikroszkóppal végzett gyökérkezelések sikerességére 5 év garanciát vállalunk.
Dr. Velez Róbert szaktudásának köszönhetően egy kihúzásra ítélt fogamat sikerült fájdalommentesen gyökérkezelni. Az eljárástól sokan félnek! Korábban nekem is rossz tapasztalatom volt ezzel kapcsolatban máshol, de itt valóban egy modern ultrahangos előmelegített átöblítéses eljárással, fájdalommentesen, nagy szaktudással kezelték és mentették meg a fogam!
A gyökérkezelésre erős, fájdalomcsillapítóra sem szűnő fájdalom esetén van komoly esély, ám a pontos diagnózishoz sok esetben röntgenfelvételre, esetleg CT-re is szükség van.
A gyökérkezelés érzéstelenítéssel kezdődik. Ilyenkor gyakran felteszünk egy gumi izolálást, ami kényelmesebbé teszi a kezelést.
Ezután a fog koronarészének átfúrása következik.
Az idegkamra feltárása után tüzetesen átvizsgáljuk a fogat, és megállapítjuk a gyökércsatornák helyét. Ez nem mindig egyszerű feladat, mert a foggyökércsatornák száma és elhelyezkedése sokszor szabálytalan, ezért szükség lehet a csatornák hosszának mérésére, esetleg újabb röntgenre.
A gyökércsatorna megtisztításához különféle eszközöket (gyökérkezelő tű) használunk, hogy a csatornákban megbújó, gyulladást okozó anyagot/szövetmaradványt, elhalt szövetet, valamint a gyökércsatorna külső rétegét eltávolítsuk. A csatornák megtisztításának célja, hogy kizárólag egészséges szövet maradjon a gyökércsatornában.
Ezután a feltárt és megtisztított gyökércsatornába fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő anyagot vezetünk, tehát kémiai tisztítást végzünk. Kifejezetten erre a célra fejlesztett kanülökkel bejuttatjuk a fertőtlenítő szereket a gyökércsatornába, emellett ultrahanggal is növelhetjük a fertőtlenítés hatásfokát. Értelemszerűen ennek a lépésnek az a célja, hogy a gyulladást maradéktalanul megszüntessük.
Az ideiglenes töméssel megóvjuk a kezelt területet, illetve segít abban is, hogy a páciens többé-kevésbé a megszokott módon tudjon étkezni. Az ideiglenes tömés nem bírja annyira a terhelést, mint a végleges tömés, ezért igyekezzen kímélni az érintett fogat az étkezések során! A jó hír az, hogy az első kezelés utáni pár napban fokozatosan megszűnik a gyulladás és ezzel a fájdalom is.
Ha egy hét alatt nem jelentkezik semmilyen panasz, akkor egy hét múlva elkészítjük a végleges gyökértömést, és a kezelés véget ér. Ha érzékenység, fájdalom lép fel, a fogcsatornát átöblítjük, és egy másik fertőtlenítő anyagot is bejuttatunk. Ezt újabb hét „próbaidő” követi, de erre a lépésre már igen ritkán kerül sor.
Mindezek után fontos egy jól záródó tömés vagy pótlás elkészítése. Sok esetben, amikor nagy mértékű szuvasság vagy régi tömés volt a fogban, nem elegendő egyszerű töméssel fedni a gyökérkezelt fogat, mivel nagy eséllyel pár év alatt eltörne. Emiatt sokszor inlay / betét, esetleg korona kerül ezekre a fogakra, ami még legalább két találkozót jelent.